Jak Czystość Filcu

- Aug 16, 2017-


Filc, który jest wykonany z wełny, jest bardzo trwały materiał, gdy jest suchy. Czuć staje się bardzo wrażliwy na mokro i wymaga szczególnej ostrożności podczas czyszczenia, aby uniknąć uszkodzenia. Niezależnie od tego, czy filc jest zabrudzony suchymi gruzami, czy pracujesz z rozlaną farbą, należy podjąć szczególne środki w celu zapewnienia długiej żywotności i bezpieczeństwa tkaniny podczas czyszczenia.


1. Przed wyschnięciem pozostaw do rozlania. Niezależnie od tego, czy chodzi o okruchy żywności, brud, błoto czy jakiekolwiek inne wycieki nie powodujące wybarwiania, przed przystąpieniem do dalszych prac należy je wysuszyć. Jeśli próbujesz oczyścić produkt przed wyschnięciem rozlanej substancji, substancja prawdopodobnie zostanie wbita w włókna filcu, co znacznie utrudnia czyszczenie.

  • Może to również spowodować uszkodzenie filcu.

  • Jeśli podejrzewasz, że rozlanie spowoduje plamę, natychmiast przejdź do środka do czyszczenia miejscowego i ręcznego.

  • Plamy należy niezwłocznie rozwiązać w celu skutecznego usunięcia filcu.

2. Usunąć luźne zanieczyszczenia. Po wyschnięciu rozsypać lub odświeżyć wszystkie luźne odpady z filcu. Uważaj, aby przypadkowo nie zacierać żadnych zanieczyszczeń w błonniku filcu.

  • Możesz po prostu użyć dłoni, aby usunąć szczątki, zwłaszcza jeśli problem jest bardzo mały.

  • Użyj miękkiej, szczotkowanej szczoteczki, aby delikatnie przetrzeć wszelkie uparte zanieczyszczenia.

  • Spróbuj też odkręcić element filcowy z tyłu (jeśli to możliwe), aby uniknąć upartych gruzu.

3. Zbadaj przedmiot dokładnie. Wszystko, zwłaszcza cząstki pokarmów, należy usunąć z przedmiotu. Pozostawienie cząstek żywności w włóknach filcowych może prowadzić do głębokiego zabarwienia, a także kwestii związanych z szkodnikami lub higieną.

  • Jeśli podczas bliższego zbadania zostaną znalezione dodatkowe zanieczyszczenia, delikatnie użyj miękkiej szczoteczki.

4. Ostrożnie przetrzyj powierzchnię ścierką dziecka. Spowoduje to wyczyszczenie pozostałych pozostałości z przedmiotu. Zachowaj ostrożność podczas wycierania i unikania agresywnego szorowania, ponieważ może to uszkodzić powierzchnię filcu.

  • Wycieranie nie powoduje dużej wilgotności, ale nadal pozwala wilgotności na wyschnięcie na powietrzu przed użyciem lub noszeniem filcu.

  • Nie należy wysychać powietrza w bezpośrednim świetle słonecznym, ponieważ może to spowodować uszkodzenie tkaniny.

5. Użyj taśmy maskującej, aby usunąć uparty lint lub włosy. Trwałe włosy i włosy można wyeliminować, klepiąc lepką stronę taśmy maskującej na powierzchnię filcu, a następnie szybko wyciągnąwszy.

  • Pojawi się taśma i włosy przeniesione z filcu na taśmę. W razie potrzeby powtórz czynności.