Jak zrobić futerkę telefonu

- Aug 24, 2017-

1. Utwórz szablon na kartce papieru i wyciąć go. Śledź swój telefon na kartce papieru. Narysuj prostokąt wokół telefonu, pozostawiając ze wszystkich stron 1 centymetr (0,4 cala). Kiedy skończysz, wynij prostokąt.

  • Jeśli telefon jest bardzo gruba, może potrzebować więcej niż 1 centymetr (0,4 cala) dodatkowej przestrzeni.

2. Śledź szablon dwukrotnie na arkuszu filcu i wyciąć odcięcie. Wystarczy to zrobić z przodu iz tyłu telefonu. Jeśli chcesz wyłożyć podszewkę telefonu, szukać szablonu jeszcze raz na innym kolorze filcu.

  • Aby klapę zamknęło się przez telefon, wyciąć prostokąty o kilka cali dłużej. Jak długo cię wyciąć zależy od wielkości mieszkania. Aby uzyskać dodatkowy nacisk, wyciąć klapę na krzywej

3. Rozważ dodanie niektórych ozdób. Klej lub szycie na guzikach lub innych kształtach filcowych, aby sprawa była bardziej interesująca. Jeśli dodasz klapę, możesz dodać przycisk z przodu obudowy i otworzyć dziurkę w klapce, aby móc ją otworzyć i zamknąć.

  • Warstwy różnych kształtów filcu i spraw, aby Twoja sprawa wyglądała jak ulubiony bohater lub zwierzę.

4. Zamocuj kawałki filcu razem wzdłuż dna i boków. Jeśli dodałeś jakieś projekty, trzymaj je na zewnątrz. Sprawa telefonu będzie miała szwy na zewnątrz.

  • Jeśli dodasz klapkę, upewnij się, że dolne krawędzie są zgodne.

5. Wsuń telefon do wewnątrz i dopasuj dopasowanie. Chcesz, żeby sprawa była przytulna. Przesuń kołki, aż obudowa idealnie pasuje do telefonu. Gdy pasujesz do siebie, wyjmij telefon i odłóż go na bok

6. Zszyj dno i boki obudowy używając kołków jako przewodnika. Można dopasować kolor nici do filcu lub użyć kontrastującego koloru. Aby uzyskać bardziej interesujące spojrzenie, użyj dwóch linii szycia z każdej strony. Usuń szpilki podczas szycia.

  • Aby pasek na twój przypadek: wyciąć kawałek wstążki i złożyć go w pętlę. Przykręć cięte końce do lewego górnego lub prawego rogu, pomiędzy dwoma częściami filcu. Szyj bezpośrednio nad nim, jak ściegasz wokół sprawy.

7. Wytnij krawędzie, jeśli to konieczne. W zależności od grubości telefonu możesz mieć bardzo szerokie szwy. Aby uzyskać czyste wykończenie, należy wyciąć szwy z odległości 2 milimetrów od szwów. Dla bardziej interesującego wyglądu, przycinaj szwy przy użyciu nożyczek różingowych.

8. Wsuń telefon do obudowy. Ze względu na małą sprawę, to chroni telefon przed zarysowaniami i wgnieceniami