Jak zrobić arkusz filcu

- Aug 18, 2017-

Felting jest zabawa bez względu na wiek. Gdy nauczysz się procesu filcowania, możesz pozwolić wyobraźni być twoim przewodnikiem i przejść na inne, bardziej złożone kształty. Folie filcowe są najbardziej podstawowe, ale odczuwalne kulki mogą być tak samo zabawne. Kiedy skończysz, możesz zamienić ręcznie robione filiże w ładne łaty lub wieńce z koralików!

1. Użyj palców, aby rozłożyć trochę wełny na pęczki. Nie przecinaj wełny na pęczki. Powoduje to powstanie ostrych krawędzi i utrudnia ich odczuwanie. Pamiętaj, aby uzyskać czystą wełnę, a nie akryl; akrylowe włókna nie odczuwają. Wielu rzemieślników zaleca użycie wełny Merino na drobne włókna.

  • Wełna nie musi być naturalnie zabarwiona! Zastanów się nad farbowaną wełną!

2. Wyjmij pęczki na blachę do pieczenia, pokrywając się na każdym rzędzie, jak łuski na rybie. Upewnij się, że wszystkie włókna idą w tym samym kierunku. Nie musisz zakrywać całego arkusza do pieczenia; kwadrat o wymiarach 8 na 8 cali (20,32 x 20,32 centymetra) będzie dużo

3. Rozwiń więcej pęczków w drugiej warstwie, przy czym włókna przebiegają prostopadle do ostatniej. Na przykład, jeśli wszystkie pęczki poruszały się w górę iw dół w pierwszej warstwie, spraw, aby wszystkie pęczki przechodziły obok siebie w tej warstwie. Można również eksperymentować z użyciem innego koloru wełny dla tej warstwy. Pamiętaj, aby użyć koloru, który uzupełnia pierwszy, jednakże, lub możesz uzyskać mętny wynik.

4. Powtórz dwie pierwsze warstwy, jeśli to pożądane, w przypadku grubszego filcu. Pamiętaj, aby zamienić kierunek, w którym włókna jedzą z każdą warstwą. Dwie warstwy są idealne do cienkiego kawałka filcu, ale jeśli chcesz coś grubszego, dążyć do trzech lub czterech warstw.

  • Rozważ dodanie kawałków tkaniny luźno-splatanej lub kawałków przędzy Merino na wierzchu w celu uzyskania koloru i faktury

5. Przykryć warstwy kawałkiem tiulu lub czystej tkaniny poliestrowej. Pomoże to zachować włókna w miejscu podczas procesu filcowania. Tkanina musi być wystarczająco duża, aby pokryć całą warstwę wełny.

6. Wytworz się roztwór do filcowania i wsyp do butelki natryskowej. W razie potrzeby uzupełnij resztę roztworu filcowego, aby uzupełnić butelkę. Potrzebujesz 1 łyżki mydła i 1 litr gorącej wody. Nie potrząsaj butelką, lub będziesz tworzyć zbyt dużo bzdur.

  • Im cieplej woda, tym szybciej wełna się odczuwa. Woda nie powinna być tak gorąca, że jest niewygodna


7. Spryskaj wełnę, a następnie delikatnie ją maszynować kawałkiem bąbelków do mycia bąbelków. Nie należy kusić, aby przelać wodę do wełny. Powoduje to, że włókna poruszają się za dużo. Zamiast tego, spryskaj ją gorącą wodą do mycia, aż będzie ona całkowicie nasycona (ale nie kapała). Podkręć trochę folii bąbelkowej, przetrzyj ją na kawałek mydła barowego, a następnie delikatnie masuj filc używając małych, okrągłych ruchów. [7]

  • Jeśli przypadkowo zanurzysz wełnę, użyj małej gąbki w celu zmoczenia nadmiaru wody.

8. Dalej naciskać na wełnę, aż włókna się ze sobą połączą. Wlać wodę, gdy się ochładza, i opryskaj ją gorącą wodą. Podczas pracy należy pamiętać o luzach lub luźnych włóknach. To sprawi, że krawędzie arkusza będą jeszcze bardziej równe.

9. Gdy wełna jest gotowa, przenieś ją na arkusz folii bąbelkowej i zdejmij tkaninę tiulu lub tkaniny poliestrowej. Możesz sprawdzić, czy wełna jest gotowa, wykonując prosty test nacisku. Zacisnij kawałek wełny między kciukiem a palcem wskazującym. Jeśli pozostanie na miejscu i nie zgaśnie, możesz przejść do następnego kroku. Jeśli wysunie się, kontynuuj naciskanie wełny.

  • Obwód pęcherzyków musi być teksturowany do góry.

10. Zwinąć opakowanie bąbelkowe. Zacznij od złożenia cala (2,54 cm) tak z bąbelkowego owinięcia przez dolną krawędź zętej wełny, aby utworzyć szwę. Następnie weź wełnę tak mocno, jak tylko możesz i okładkę z bąbli, zaczynając od dołu. Naciśnij rolkę wełna, aby odprowadzić nadmiar wody

11. Przetnij rurkę do owijania bąbelkowego na płaską powierzchnię przez około pięć minut. Najpierw delikatnie go obracaj, a następnie później zwiększając nacisk. Nie nadmiernie odczuwalne lub nadmiernie zużywaj wełnę

12 .. Opłucz arkusz zimną wodą, następnie wyciśnij ją, aby odprowadzić nadmiar wody. Płukanie zimnej wody ułatwi ustawienie włókien. Delikatnie dociśnij arkusz filcu, aby wycisnąć nadmiar wody. Nie naciskaj ani nie skręcaj.

  • Rozważ dodanie plamy białego octu do wody. Usunie nadmiar mydła i przywróci naturalne pH wełny; rozjaśni kolory wełny i pomogą mu trwać dłużej.

13. Połóż wełnę na płaskim, suchym miejscu. Wełna będzie się kurczyć i zagęszczać podczas procesu filcowania. Może też kurczyć się nieco, gdy wysycha. To jest zupełnie naturalne.

14. Użyj swojej wełny. Możesz wyciąć je na kwadraty i wszyć do torby, aby zrobić plastry. Możesz też przeciąć go w kółko, aby ustawić podkładki. Możliwości są nieskończone!