Jak zrobić klapki

- Aug 30, 2017-

 1. Stack dwa arkusze filcu, jeden na drugim. Będzie to tworzyć sole Twojego pantofelka. Obydwa arkusze mogą mieć taki sam kolor lub dwa różne kolory. Możesz użyć zwykłego filcu z magazynu sztuki i rzemiosła, ale dostaniesz ładniejszy wygląd i dłuższy pantofelek, jeśli użyjesz 5-milimetrowego grubego filcu z magazynu tkanin.

 2. Śledź nogę na filcu, używając dodatku o średnicy cali (0,64 cm). Upewnij się, że nie masz zbyt daleko w łuk. Aby temu zapobiec, spójrz na dół nogą podczas śledzenia. Jeśli nie możesz zobaczyć, co rysujesz, idziesz za daleko pod łuk. Utwórz linie i krzywe tak czyste, jak to tylko możliwe.

 3. Wytnij swój kształt stóp. Zamiast śladu nogą ponownie dla drugiego pantofelka, po prostu prześledzić podeszwę, którą wyciąć na bardziej odczuwalne, i wyciąć to również. Chcesz skończyć czterema stopami, dwa na każdą podeszwę.

 4. Umieść arkusz filcu w górnej części stopy i ślad palców. Rozpocznij śledzenie od środka łuku, aż do palców i kończ się z drugiej strony stopy. Pamiętaj, aby narysować górną część stopy.

 5. Wytnij kawałek palca, pozostawiając na szwach a-inch (0,64 centymetra) nadruk. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę czasu, wyciąć dwa kawałki filcu jednocześnie. To da ci kawałek palca dla drugiego pantofla.

 6. Przypnij kawałek palca między dwiema częściami. Załóż najpierw palec u nogi na jedne z pierwszych części, upewniając się, że krawędzie się spotykają; palec u nogi lekko się rozpryskuje. Następnie nakręć drugi kawałek na górze, chowając palec nóg pomiędzy nimi.

 7. Szyj wokół pantofla przy użyciu dodatku sześciennego (0,64 cm). Zostaw 2-calowy (5,08-centymetrowy) szeroki otwór u dołu pięty, aby można było obrócić klapkę.

  * Aby uniknąć ugięcia, wyciąć niewielkie nacięcia lub szczeliny w obszarze palców. Uważaj jednak, aby nie przeciąć szwów.

 8. Obróć pantofel na zewnątrz przez wybrany otwór o przekątnej 5,08 cm. Jeśli potrzebujesz, użyj długiego, cienkiego narzędzia, takiego jak igła dziewiarska, aby wypchnąć krzywe i szwy.

 9. Nałożyć pantofel z farszu lub battingu. Jeśli chcesz używać mrugnięcia, wycinaj jedwabisty kształt z poliestrowych matyków kołdra i wsuń go do podeszwy. Jeśli używasz farszu, wystarczy wypełnić pantofel z nim, wypełniając go w obszarze łuku.

 10. Zamknij otwór. Można to zrobić przy użyciu maszyny do szycia i prostego ściegu dla czegoś szybkiego i prostego. Można również zagiąć krawędzie o centymetr (0,64 cala) i zszywać je ściegiem drabinkowym, aby uzyskać wykończenie bez szwów.