Wykonywanie piłek

- Aug 18, 2017-

 1. Odłóż trochę surowej wełny do pęczków. Nie wycinaj pęczków. Jeśli je wyciąć, otrzymasz ostre krawędzie, które trudniej będzie odczuć. Możesz użyć naturalnej, niebarwionej wełny lub wełny, która została zabarwiona na jasne kolory. Wielkość pęczków nie ma znaczenia, ale 4 do 5 cali (10 do 12 centymetrów) pęczków daje perełkę o wielkości wiśni

 2. Napełnij małą wanną gorącą wodą i dodaj do niej płynne mydło. Do każdej 3 filiżanek (700 mililitrów) potrzebujesz 2 łyżek mydła. Delikatnie obijaj wodę, aby się wymieszać, ale nie tyle, aby utworzyć bzdury.

  * Im cieplej wody, tym szybciej poczują się wełna. Woda nie powinna być tak gorąca, że nie można jej obsłużyć.

 3. Zbieraj kilka kępek do kuli, a następnie obróć je między dłońmi. Nie martw się jeszcze o stworzenie solidnej piłki. Możesz użyć we wszystkich kolorach wełny lub kilku różnych kolorach, aby uzyskać bardziej interesującą piłeczkę.

 4. Zanurzyć piłkę w gorącej, mydlanej wodzie. Trzymaj piłkę między palcami, a następnie zanurz ją w gorącej, mydlanej wodzie. Nie martw się, jeśli piłka zacznie tracić kształt i opadać. Zostaniesz przekształcony w następny krok.

 5. Przesuń piłkę między dłońmi, aż stanie się twarda. Początkowo piłka jest luźna, ale wtedy zacznie być bardziej stanowcza. Zajmie to około 10 minut. Uważaj, aby nie zbyt mocno ścisnąć go. Jeśli robisz wiele perełek, woda może ochłodzić się podczas pracy. Kiedy to nastąpi, wymień wannę gorącą wodą z mydłem.

 6. Kiedy wełna jest twarda, spłucz zimną wodą. To pozbędzie się mydła i pomoże ustawić włókna. Jeśli chcesz, możesz zanurzyć je w wodzie z odrobiną białego octu w nim. Pomoże to usunąć resztę mydła i rozjaśnić kolor wełny.

 7. Delikatnie nacisnąć piłkę w ręczniku, aby usunąć nadmiar wody. Uważaj, aby nie ścisnąć zbyt mocno, może zniekształcać piłkę.

 8. Odczekaj, aż kula filcowa wyschnie. Zajmie to około 24 godzin. Pamiętaj, tylko dlatego, że piłka jest sucha na zewnątrz niekoniecznie oznacza, że jest ona sucha od wewnątrz

 9. Zastanów się jak gwintować kulki na sznurek, aby zrobić wianek. Pokryj dziurę przez każdą piłeczkę za pomocą igły i pociągnij za nią grubą nitkę. Być może trzeba użyć szczypcowych igieł, aby ułatwić przeciąganie igły, zwłaszcza kulek filcowych są twarde. Zawiesić wianek, gdzie tylko chcesz, kiedy skończysz.